מאמרים - כאבי ראש, כאבי ברכיים ועוד

12711889 s

כאבי ראש, שרירים תפוסים, פציעות ספורט ועוד ...

 טיפול בנקע או מתיחת שריר

11351069 sנקע בקרסול, מתיחת שריר או קרע בשריר אינם דבר מבורך, בלשון המעטה. כאשר אתם חשים כאב לא מוכר בקרסול או בשריר, חשוב שתפנו בהקדם למומחה מוסמך שיוכל לקבוע מה הבעיה ומהי הדרך טיפול. עד למפגש עם המטפל המוסמך, תוכלו למצוא כאן מידע בסיסי על פגיעות קרסול או פגיעות שרירים והטיפול הראשוני בפציעות אלו.
נקע בקרסול : ממה נוצר נקע ? איך מזהים את חומרת הפגיעה ?

להמשך קריאה לחץ כאן

 

כאבי ראש ממקור שרירי

כאב ראשבדרך כלל מוצמדת תווית אל כאבי ראש שבסיס הבעיה קשורה לבעיה בכלי דם או בעיה בעצבים. לא הרבה יודעים שהכאב בעצם יכול להיות סימפטום של הקרנת כאב משריר תפוס ולחוץ. בעוד שכאבי ראש וצוואר הינם הכאב הנפוץ ביותר שיכול להגיע ממקור שרירי, בתהליך אבחון כאבי ראש חדים לא מקשרים אותם בדרך כלל עם הקרנה של כאב שרירי.
איך נובעים כאבי ראש וצוואר משרירים ?

להמשך קריאה לחץ כאן

 

 

כאבי ברכיים 

Knee כאבי ברכיים הינם בעיה שכיחה ולרוב אינה תלוית גיל ויכולה להיווצר בעקבות חבלה או נפילה, פעילות מאומצת, עליית מדרגות ועוד. לרוב ספורטאים חשופים לבעיות ברכיים אולם גם אנשים שלא מבצעים פעילות ספורטיבית מתלוננים על כאבי ברכיים. הסיבות לכאבי ברכיים  מגוונות ורבות וזאת בעקבות המבנה המורכב של הברך. אחת הסיבות העיקריות לכאבי ברכיים נעוצה בעובדה שבחלקו העיקרי של היום אנו יושבים ולא עוסקים בפעילות גופנית ובכך גורמים לחולשת שרירים. לשרירים אלו יש קושי לתמוך במפרק וכך בהפעלת הגוף בפעולות  מינוריות אנו עלולים לגרום לעומס ולשחיקת סחוס. מאידך כניסה מהירה לפעילות ספורטיבית מאומצת, העלאת עצימות ומשקלים כבדים חושפת את הברך למגוון פציעות ברכיים.

 להמשך קריאה לחץ כאן

 כאבי גב תחתון

12390807 sכאבי גב תחתון הינם הסיבה השנייה בשכיחותה לפנייה אל רופא המשפחה. כ80% מכלל האוכלוסייה יסבלו מכאבים אלו לפחות פעם אחת במהלך חייהם וכמחצית מהם יסבלו מכאבי גב חוזרים. חלק גדול מכאבי הגב יחלפו תוך פרק זמן קצר יחסית ויפתרו בדרך ספונטנית, במקרים אלו ניתן לשמור על שגרת החיים ולהמשיך בפעילות רגילה עד כמה שניתן מבחינת הופעת הכאב. אולם במקרים רבים של כאבי גב כדאי לשקול טיפול מקיף הכולל תרפיה מנואלית והתאמת תרגילים.

להמשך קריאה לכץ כאן