כאבי ראש ממקור שרירי

בדרך כלל מוצמדת תווית אל כאבי ראש שבסיס הבעיה קשורה לבעיה בכלי דם או בעיה בעצבים. לא הרבה יודעים שהכאב בעצם יכול להיות סימפטום של הקרנת כאב משריר תפוס ולחוץ. בעוד שכאבי ראש וצוואר הינם הכאב הנפוץ ביותר שיכול להגיע ממקור שרירי, בתהליך אבחון כאבי ראש חדים לא מקשרים אותם בדרך כלל עם הקרנה של כאב שרירי.
איך נובעים כאבי ראש וצוואר משרירים ?

כאבי גב תחתון

כאבי גב תחתון הינם הסיבה השנייה בשכיחותה לפנייה אל רופא המשפחה. כ80% מכלל האוכלוסייה יסבלו מכאבים אלו לפחות פעם אחת במהלך חייהם וכמחצית מהם יסבלו מכאבי גב חוזרים. חלק גדול מכאבי הגב יחלפו תוך פרק זמן קצר יחסית ויפתרו בדרך ספונטנית, במקרים אלו ניתן לשמור על שגרת החיים ולהמשיך בפעילות רגילה עד כמה שניתן מבחינת הופעת הכאב. אולם במקרים רבים של כאבי גב כדאי לשקול טיפול מקיף הכולל תרפיה מנואלית והתאמת תרגילים.

כאבי ברכיים

כאבי ברכיים הינם בעיה שכיחה ולרוב אינה תלוית גיל ויכולה להיווצר בעקבות חבלה או נפילה, פעילות מאומצת, עליית מדרגות ועוד. לרוב ספורטאים חשופים לבעיות ברכיים אולם גם אנשים שלא מבצעים פעילות ספורטיבית מתלוננים על כאבי ברכיים. הסיבות לכאבי ברכיים מגוונות ורבות וזאת בעקבות המבנה המורכב של הברך. אחת הסיבות העיקריות לכאבי ברכיים נעוצה בעובדה שבחלקו העיקרי של היום אנו יושבים ולא עוסקים בפעילות גופנית ובכך גורמים לחולשת שרירים. לשרירים אלו יש קושי לתמוך במפרק וכך בהפעלת הגוף בפעולות מינוריות אנו עלולים לגרום לעומס ולשחיקת סחוס.
מאידך כניסה מהירה לפעילות ספורטיבית מאומצת, העלאת עצימות ומשקלים כבדים חושפת את הברך למגוון פציעות ברכיים.

קרסול- טיפול בנקע או מתיחת שריר

נקע בקרסול, מתיחת שריר או קרע בשריר אינם דבר מבורך, בלשון המעטה. כאשר אתם חשים כאב לא מוכר בקרסול או בשריר, חשוב שתפנו בהקדם למומחה מוסמך שיוכל לקבוע מה הבעיה ומהי הדרך טיפול. עד למפגש עם המטפל המוסמך, תוכלו למצוא כאן מידע בסיסי על פגיעות קרסול או פגיעות שרירים והטיפול הראשוני בפציעות אלו.
נקע בקרסול : ממה נוצר נקע ? איך מזהים את חומרת הפגיעה ?

שיקום תנועתי אורטופדי – טיפול בכאבים ושיפור תנועת הגוף

מהו שיקום תנועתי אורטופדי ?
שיקום תנועתי אורטופדי היא מתודת טיפול בכאבים שבבסיסה האמונה שיש לזהות ולטפל בגורם לכאב בכדי לטפל בכאב באופן יעיל. על ידי מתודת שיקום אורטופדי תנועתי המטפל מקבל את הכלים לזיהוי וטיפול בבעיות תנועתיות באמצעות אבחון הפתולוגיה ובניית תכנית טיפולים בהתאם לפתולוגיה. מתודה זו שייכת לתחום הרפואה האינטגרטיבית ולפיכך משלבת בתוכה אלמנטים גם מהרפואה הקונבנציונלית וגם מרפואה משלימה.

Trigger Point Therapy-טיפול בנקודות מעוררות כאב

טריגר פוינטס הינן הסיבה המרכזית לרוב הכאבים הקשורים למערכת התנועה.
טריגר פוינטס אלו הן נקודות הנמצאות בדרך-כלל במרכז השריר, הן כואבות כשלוחצים עליהן, גורמות להתקצרות השריר וחוסמות זרימת דם תקינה.
ייחודן של נקודות אלו הינו בדפוס הקרנת הכאב לו הן גורמות. הקרנת הכאב משמעה שטריגר פוינט באזור מסוים עלולה להקרין כאב לאזור מרוחק ממנה, לדוגמא, טריגר פוינט באזור השוק יכולה להקרין כאב עד לאזור הגב התחתון.

טייפינג - NSM

השימוש בטייפ הקינזיולוגי מספק תוצאות קליניות מרשימות בטיפול בפציעות שרירים, מפרקים וגם בטיפול שמרני ובשיקום לאחר ניתוח כבר למעלה משלושה עשורים.
הפופולאריות של הטייפ הקינזיולוגי הגיעה לשיאה באולימפיאדת בייג'ינג 2008 כאשר במהלך המשחקים האולימפיים אתלטים רבים הציגו את הטייפ על גופם.
כיום הטייפ הקינזיולוגי הינו כלי טיפולי הן בקרב מטפלים בשימוש הקליני והן בקרב המטופלים בשימוש האישי.