כף הרגל

כף הרגל

16207026 s כאב בקרסול עלול להיגרם כתוצאה מנקע ואף מלחץ על עצב הממוקם בגב התחתון. כאב בכף הרגל לעיתים קרובות מקושר לנעליים אותן אנו נועלים. נעילת נעליים מגבילה את תנועתם הטבעית והנורמאלית של מפרקי כף הרגל וללא טיפול הולם יתכן ויחלו בעיות שונות ומצבים דלקתיים בכף הרגל  עצמה. הסיכוי להתפתחותן של בעיות בכפות הרגליים, קרסול, ברכיים וגב תחתון רב יותר כאשר נועלים נעלי עקב או נעליים הדוקות מכיוון שחלוקת המשקל אינה מאוזנת. תדיר נראה אנשים המשנים את צורת הליכתם כדי להימנע ולהפחית מהכאב הנגרם מהבעיה שאינה מטופלת, שינוי זה יוביל  לצרות נוספות כגון בעיות בברכיים ובגב התחתון. במידה וגם אתם סובלים מכאב בכף הרגל צרו עמנו קשר לתאום טיפול.

 

 

כאבים במפרק הירך

מפרק הירך

6150576 sכאבים במפרק הירך עלולים לנבוע ממספר גורמים כגון בעיות בברכיים, בקרסול או בכף הרגל וכמובן מחולשה שרירית.
כאבים במפרק זה עשויים להיות מוקרנים מאיברים סמוכים כגון הגב התחתון, חוליות הגב התחתון, האגן, הבטן ועוד. בין השאר, הכאב עלול להיגרם מדלקת במפרק הירך, פגיעה בסחוס, אוסתאוארטריטיס, קרע בלברום, דלקת בבורסה או כתוצאה ממכה ישרה לאזור הירך. פעילויות שונות עלולות לגרום לכאב ולפגיעה באזור זה, ביניהן טיפוס במדרגות, רכיבה על אופניים, עמידה ממושכת וכדומה. אבחון נכון וטיפול מהיר הינם קריטיים לכאבים במפרק הירך צור קשר עוד היום כדי להקל על כאבך.

כאבי ראש

כאב ראש ישנם כאבי ראש שונים כגון מיגרנות, כאב ראש מקבצי וכאב ראש מסוג מתח. בין השאר, כאבים אלו עלולים להיות התוצאה של מתח פיזי או נפשי.

כאב הראש יכול להופיע במגוון אזורים בפנים ובראש. הכאב יכול להיות חמור וחד במיוחד, או להיות מגולם בתחושת אי-נוחות, להיות נקודתי או להשתרע על איזור נרחב. כאבי הראש יכולים להיות כה חמורים ומלווים בתחושת בחילה או קושי בראיה.
כאבי ראש וצוואר הינם הכאב הנפוץ ביותר שיכול להגיע ממקור שרירי. כאב ראש ממקור שרירי יכול להיות מאובחן בקלות על ידי בדיקת שרירים פשוטה.
יותר מעשרים שרירים, שרובם בצוואר, מקרינים כאב לראש ולפנים וגורמים לכאבי שיניים ואוזניים, סינוסים ונזלת, שיעול כרוני וכאבי גרון, סחרחורות, בעיות בשיווי משקל ועוד.
מקור כאבי הראש בעיקרו הינו בשרירי הצוואר, הלסת והגב העליון ולכן יש צורך לקחת בחשבון טיפול גם בשרירים הרחוקים ממקום הכאב.
אם אתה חווה כאבי ראש, צור עמנו קשר כדי להקל על כאבך.

 

קרסול

קרסול

11351069 sמפרק הקרסול מחבר בין השוק לכף הרגל וסביבו ישנם שרירים וגידים ההופכים אותו למפרק חזק ויציב. יחד עם זאת מפרק הקרסול נוטה להיפגע לעיתים קרובות עקב העומסים הכבדים בהם הוא נתון ביום יום ובעקבות פעילות גופנית מאומצת. בנוסף לכן פגיעה וכאב בקרסול עלולים להיגרם כתוצאה מהליכה על משטחים קשים, נעילת נעליים לא מתאימות ונעלי עקב, פעילות גופנית ללא חימום ועוד. סוגי הפציעות בקרסול הן: דלקת ו/או קרע בגיד אכילס, נקע, שבר ועוד. אם אתה חווה כאב בקרסול, צור עמנו קשר כדי להקל על כאבך.

שוק

Shin Splints


שוק 2המונח "Shin Splints" הינו שם נפוץ הניתן לכל סוג של כאב המופיע בקדמת הרגל התחתונה. אולם, סימפטומים אמיתיים של Shin Splint מופיעים בעצם השוקה מצידה הפנימי-קדמי ועלולים לנבוע ממספר סיבות.

סימפטומים של Shin Splints
•כאבים בחלקה התחתון של הרגל באזור הפנימי.
•כאב המופיע בתחילתה של פעילות גופנית ונירגע לעיתים קרובות בהמשכה של הפעילות.
•כאב החוזר לעיתים קרובות לאחר פעילות ועלול להיות בשיאו בבוקר למחרת.
• לעיתים תופיע נפיחות.
•יתכן ותחושו בגושים ובליטות בחלקה הפנימי של עצם השוקה.
•תחושת כאב כאשר מכופפים למטה את כף הרגל או את האצבעות.
•אדמומיות באזור השוק הפנימי-לעיתים רחוקות.

כאבי ברכיים

ברך

20237702 sכאב באזור הברך עלול לנבוע ממצבים דלקתיים כגון ארטריטיס, בורסיטיס, או טנדוניטיס. הכאב יכול להיות תוצאה של נקע, מתיחה, פריקת הפיקה, פגיעה בסחוס, במניסקוס ועוד. הברך הינה מפרק נושא משקל עיקרי בגוף האדם, על כן מפרק הברך חשוף לפגיעות שונות. תנועה לא נכונה, נפילה, שחיקה ועוד עלולים להסתיים בפציעה במפרק הברך ובמבנים התומכים בו.
דלקות ומצבים ניוונים כגון בורסיטיס, טנדוניטיס, גאוט, אוסטאוארטריטיס, פריקת הפיקה ואף פגיעה באזורים שונים בגוף כגון מפרק הירך עלולים לגרום לכאב בברך. אם אתה חווה כאב במפרק הברך, צור עמנו קשר עוד היום כדי להקל על כאבך.

עכוז

עכוז

כאב בעכוז נגרם גם כתוצאה מפעילויות ספורטיביות הדורשות שימוש בשרירי העכוז כגון ריצה, בעיטות, שינוי תנועה מהיר (טניס) ועוד.
כאב בעכוז שכיח גם בקרב אנשים המבלים זמן רב בישיבה מול המחשב. ניתן למצוא דפוס כאב זה גם אצל נהגים המבלים שעות על הכביש. לרוב כאב בעכוז ילווה בכאב בגב התחתון ובהקרנה לאורך הרגל (סיאטיקה). בדרך כלל, כאשר הכאב הינו עמוק, מפושט וחד סביר להניח כי מקורו בגב תחתון. כשישנו כאב גם באזור המפשעה הוא עלול לנבוע ממפרק SIJ ומשרירי המותן-כסל. אבחון נכון וטיפול מהיר חשובים מאוד לעצירת הכאב בשלביו הראשונים. צור עמנו קשר כדי להקל על כאבך.

שורש כף היד

שורש כף היד


28095240 sלחץ רב מופעל על שורש כף היד וכף היד עצמה, בנוסף לכך, נקעים, מתיחות ואף סדקים הינם פציעות נפוצות באזור זה.
מפרק שורש כף היד מורכב למעשה ממספר מפרקים. לעיתים קרובות כאב בפרק כף היד הינו תוצאה של פגיעות לחץ חוזרות ונשנות, כגון סינדרום התעלה הקרפלית, או גנגליון. כאשר ישנו לחץ על עצב בצוואר הדבר עלול לגרום לכאב מוקרן לאזור היד. אנו מתמחים בטיפול בכאב ובהפרעות הגורמות לכאב, אנו נסייע לך ללמוד כיצד תוכל לעזור לעצמך להחלים מפגיעה בשורש כף היד.
אם אתה חווה כאב בשורש כף היד, צור עמנו קשר כדי להקל על כאבך.

כאב בגב התחתון

כאבי גב תחתון

גב תחתוןכאב בגב התחתון עלול להיגרם מפגיעה חזקה, הפרעה תורשתית, או פשוט משחיקה יום-יומית. עם הגיל העצמות מאבדות מחוזקן, האלסטיות והגמישות של השרירים והדיסקים פוחתות, ובכך הם פחות מרפדים ומגנים על הגב התחתון. הגב התחתון הינו אזור מורכב המחבר בין פלג הגוף העליון לפלג הגוף התחתון, והוא מכיל חוליות, דיסקים, שרירים, מפרקים, רצועות ועצבים. כאב בגב התחתון נפוץ בקרב כל הגילאים, ונוטה לצוץ עקב שחיקה, מתיחה או פציעה. לעיתים גם בלט או פריצת דיסק עלולים לגרום ללחץ על העצבים באזור המותני. כאבי גב תחתון גם עלולים להיגרם מסיאטיק סינדרום או מהפרעה ניוונית כגון ארטריטיס ואוסטיאופורוזיס. אלמנטים נוספים התורמים לכאבי גב תחתון הינם בין השאר השמנת יתר, יציבה וישיבה לא תקינה, מתח ומחסור פעילות גופנית. אבחון נכון וטיפול מהיר הינם קריטיים לכאבי גב תחתון צור עמנו קשר עוד היום כדי להקל על כאבך.

כאבים במרפק

מרפק

מרפקהמרפק הינו מקור לכאב ותחושת אי נוחות, בעיקר בקרב אנשים הפעילים פיזית. כאב במרפק עלול להיגרם כתוצאה ממצבים דלקתיים ביניהם טנדוניטיס, ארטריטיס, בורסיטיס או כתוצאה משימוש יתר של מפרק שורש כף היד. מכיוון שלזרוע שימושים רבים בפעילויות מגוונות, כאב במרפק גורם לשיבושים משמעותיים בחיי היום יום. סוג הכאב הנפוץ ביותר מכונה "tennis elbow" ומקשה על אחיזת חפצים, ו "golfers elbow" הגורם לכאב בצידו הפנימי של מפרק המרפק. למרות שמם, פציעות אלו עלולות להופיע בעקבות מגוון פעילויות, כגון שימוש במברג או כל תנועה אחרת המדמה תנועה סיבובית. שחיקה או לחץ תדיר על מפרק המרפק עלולים לגרום להופעתם של קרעים קטנים ברקמות הרכות, בעיקר באזור חיבור הגידים לעצמות. במידה ונוצרים קרעים במשך תקופה, הם עלולים לגרום לאי-נוחות ולהפחתת התנועתיות של מפרק המרפק. במידה ואתה חווה כאבים במרפק, צור עמנו קשר כדי להשתחרר מהכאב ולטפל במקורו.

כאבי גב

כאבי גב

כאבי גב לרוב נגרמים מפציעות או מגירוי בשרירים או ברקמות החיבור. כאב עלול להיגרם משינוי גרמי בעמוד השדרה, שינוי המוביל לשריר מתוח או מכווץ וללחץ על העצבים. כאב באזור הגב האמצעי נגרם בעיקר מפציעה או גירוי לשרירים ולרקמות החיבור, המתרחשים כתוצאה משיקום לקוי מפציעה ישנה, יציבה לא תקינה, מתח, תרגילי התעמלות שונים, וישיבה ממושכת. אבחון נכון וטיפול מהיר הינם קריטיים לכאבי גב צור עמנו קשר עוד היום כדי להקל על כאבך.

כאבים בכתף

כתף

לכתף ארבעה גידים המהווים רקמות חיבור המחברות בין השרירים לעצמות. מגוון סיבות יובילו לפציעה ואי נוחות בארבעת הגידים הללו הקרואים גם rotator cuff .
הכתף הינה המפרק בעל התנועתיות הרבה ביותר בגוף האדם, והסיבות לכאבי כתף הינן מרובות. רוב פציעות הכתף קשורות לרקמות הרכות, (שרירים, גידים ורצועות האוחזים את עצמות הכתף במקומן) וכוללות נפיחות, דלקת, וקרע בגידים. מצבים ניוונים כגון טנדוניטיס, בורסיטיס או ארטריטיס, וכמובן תהליך ההזדקנות הטבעי עשויים לגרום לכאבים בכתף. מכיוון שלכתף טווח תנועה כה רחב, פעילויות ספורטיביות כגון טניס או כדורסל, בהן נעשה שימוש משמעותי בכתף, עלולות להחמיר את הבעיות בכתף. פתולוגיות נוספות הקשורות לכתף הינן פריקת כתף, שבר, ו"כתף קפואה". אנו מתמחים בטיפול בכאב ובהפרעות הגורמות לכאב, אנו נסייע לך ללמוד כיצד תוכל לעזור לעצמך להחלים מפגיעה בכתף.
אם אתה חווה כאב בכתף, צור עמנו קשר כדי להקל על כאבך.

כאבי צוואר ועורף

כאבי צוואר ועורף

פציעה, מתיחה, התכווצות או עומס עלולים לפגוע בשרירים וברקמות החיבור בצוואר ולגרום לתחושת כאב, אי נוחות, נמלול, עקצוץ ואף להקרין לאזורים אחרים כגון הידיים והגב. הצוואר הינו האזור הגמיש ביותר של עמוד השדרה. הצוואר מכיל שרירים, עצמות, עצבים, עורקים וורידים, בנוסף לרצועות ומבנים תומכים נוספים. כאב בצוואר עלול להגיע מכל אחד מהאברים הללו או מאזורים אחרים הסמוכים לצוואר כגון הכתף, הלסת, הראש והזרועות. פגיעה או לחץ עלולים לגרום לנזק לעצמות ולדיסקים המצויים בצוואר, נזק שיגרום לכאב, תחושת אי-נוחות, נמלול ואף עקצוץ.
אבחון נכון וטיפול מהיר הינם קריטיים לכאבים בעורף ובצוואר, צור קשר עוד היום כדי להקל על כאבך.